O mnie

IMG_4617Obcowanie ze zwierzętami obudziło we mnie fascynację ich psychiką i zachowaniem. Dlatego po ukończeniu studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie  w 1992 roku zaczęłam poszukiwać i zgłębiać dostępną wiedzę z zakresu etologii i zoopsychologii.

Konsekwencją tych działań stało się uzyskanie prawa wykonywania zawodów zoopsycholog i trener psów.

Nieustannie pogłębiam i aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w wielu seminariach i kursach behawiorystycznych w kraju i za granicą. Od szeregu lat zdobywam także własne doświadczenia w czasie konsultacji behawioralnych oraz w pracy ze zwierzętami schroniskowymi.

Stworzeniami szczególnie mi bliskimi są koty, psy i konie – na co dzień obecne w moim życiu.

Moim celem jest pomaganie zwierzętom, których zachowanie nie zawsze jest właściwie rozumiane przez ich opiekunów oraz ludziom w poprawie relacji z ich podopiecznymi.

W swojej praktyce stosuję wyłącznie pozytywne metody wychowania psów. Uczestniczę  w programie „Szkoła bez kolców”, którego celem jest propagowanie pozytywnych metod szkolenia psów.

sbk-logo

Od lipca 2014 pracuję jako zoopsycholog w warszawskim schronisku dla zwierząt „Na Paluchu”.

Uczestniczę w programie edukacyjnym dla dzieci w wieku 3-6 lat  „The Blue Dog”.  Jest to program mający na celu nauczenie dzieci prawidłowych zachowań wobec psów, a przez to ograniczenie ryzyka pogryzienia w kontaktach dziecko i pies.

Jestem biegłą sądową w dziedzinie zachowania zwierząt w zakresie :

– oceny zachowań psów i kotów oraz ryzyka, jakie stwarza agresywny pies lub kot

– oceny możliwości przeprowadzenia terapii zaburzeń zachowania psa i kota

– dobrostanu zwierząt towarzyszących (pies i kot)

Prowadzę szkolenia i warsztaty pogłębiające wiedzę o psa i kotach adresowane do behawiorystów, zoopsychologów, lekarzy weterynarii, trenerów zwierząt,  pracowników schronisk i fundacji, hodowców i osób które chcą pogłębić swoją wiedzę o zachowaniu zwierząt.