Obcowanie ze zwierzętami obudziło we mnie fascynację ich psychiką i zachowaniem. Dlatego po ukończeniu studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 1992 roku zaczęłam poszukiwać i zgłębiać dostępną wiedzę z zakresu etologii i zoopsychologii.
Konsekwencją tych działań stało się uzyskanie prawa wykonywania zawodu zoopsychologa.
Nieustannie pogłębiam i aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w wielu seminariach i kursach behawiorystycznych w kraju i za granicą. Od szeregu lat zdobywam także własne doświadczenia w czasie konsultacji behawioralnych oraz w pracy ze zwierzętami schroniskowymi.
Stworzeniami szczególnie mi bliskimi są koty, psy i konie – na co dzień obecne w moim życiu.
Moim celem jest pomaganie zwierzętom, których zachowanie nie zawsze jest właściwie rozumiane przez ich opiekunów oraz ludziom w poprawie relacji z ich podopiecznymi.
Od lipca 2014 pracuję jako zoopsycholog w warszawskim schronisku dla zwierząt „Na Paluchu”.
Jestem wykładowcą na studiach podyplomowych na SGGW . Prowadzę także szkolenia i warsztaty pogłębiające wiedzę o psa i kotach adresowane do behawiorystów, zoopsychologów, lekarzy weterynarii, trenerów zwierząt, pracowników schronisk i fundacji, hodowców i osób które chcą pogłębić swoją wiedzę o zachowaniu zwierząt.
Jestem biegłą sądową w dziedzinie zachowania zwierząt w zakresie :
– oceny zachowań psów i kotów oraz ryzyka, jakie stwarza agresywny pies lub kot
– oceny możliwości przeprowadzenia terapii zaburzeń zachowania psa i kota
– dobrostanu zwierząt towarzyszących (pies i kot)