Strona Główna

Czy kochasz swojego czworonoga ale nie jego zachowanie?

Nie jesteś sam!

Pomoże Ci zoopsycholog, behawiorysta!

iStock_000004668165XSmallProblemy wychowawcze u zwierząt towarzyszących są bardzo rozpowszechnione.

Częstymi problemami spotykanymi u psów są: załatwianie się w domu, ciągnięcie na smyczy, nadmierne szczekanie, agresja wobec innych psów i ludzi, ucieczki podczas spacerów,  gonienie rowerów i samochodów. Psy cierpią także na zaburzenia zachowania manifestujące się nadpobudliwością, lękiem, agresją, zachowaniami stereotypowymi i kompulsywnymi takimi jak nadmierne wylizywanie i wygryzanie łap i innych części ciała, gonienie ogona, zjadanie rzeczy niejadalnych.

iStock_000002666919XSmall

Właściciele kotów najczęściej skarżą się z powodu znaczenia terytorium odchodami, załatwianie się kota poza kuwetą drapania mebli, zaburzeń społecznych i agresji miedzy kotami, agresji w stosunku do domowników, stanów lękowych, otyłości oraz nadmiernego wylizywania się.

iStock_000000504161XSmall

 

 

Problemy wychowawcze i zaburzenia zachowania są jedną z głównych przyczyn oddawania zwierząt do schronisk, czy nawet eutanazji.

 

iStock_000001833351XSmall++

 

Moim celem jest praca razem z właścicielami i ich pupilami nad zmianą zachowania i  właściwą komunikacją, dzięki której przywracamy radość w obcowaniu z ukochanym czworonożnym przyjacielem, ocalając jednocześnie wiele zwierząt od porzucenia.